Tema:Žemės paviršiaus formos.

Tikslas:

  • duoti pradinį Žemės topografijos vaizdą, žinoti paviršiaus formą gimtoji žemė;
  • atpažinti įvairias paviršiaus formas iš žemėlapio;
  • ugdyti susidomėjimą supančiu pasauliu;
  • pagarbos gamtai ugdymas.

Pamokos tipas: sujungti.

Mokslinis ir metodinis pamokos turinys: Pagrindinės Žemės reljefo formos: kalnai, lygumos, daubos, kalvos. Kalnų ir lygumų aukščio skirtumai.

Pagrindinės sąvokos: kalnai, lygumos, daubos, kalvos.

Įranga: pristatymas pamokos tema, kalnų ir kalnų sistemų modeliai, žemėlapis Krasnodaro sritis, gaublys.

Pamokos eiga

  1. Organizacinis momentas.
  2. Pamokos temos žinutė

Šiandien pamokoje kalbėsime apie mūsų šalies paviršiaus formas, mokysimės jas rasti ir atskirti žemėlapyje.
(1 skaidrė)

  1. Uždengtos medžiagos kartojimas

Jis nukris per visą delną.
Yra ne laikrodis, o rodyklė.
Tai pravers kelyje -
Su juo niekur nepasiklysi.

  • - Apie ką ši mįslė?
  • - Kas yra kompasas? (2 skaidrės)
  • – Kas jį naudoja darbe? (jūreiviai, lakūnai, keliautojai, geologai, turistai)
  • – Kodėl žmonės naudojasi šiuo įrenginiu?
  • – Kaip veikia kompasas? Magnetinė adata, korpusas, saugiklis.
  • – Pagal kokius ženklus galima orientuotis gamtoje? (3 skaidrės)

- pavasarį tirpstant sniegui daubų šlaituose;
- tirpstant sniegui ant namų stogų;
- šiaurinėje pusėje daugiau samanų ir kerpių;
- atskirai stovintys medžiai pietinės pusės šakos ilgesnės ir tankesnės.

4. Darbas pamokos tema.

Kiek iš jūsų kada nors ilgą laiką ėjote į kalną?
– Kaip jautėtės?

Tikriausiai manėte, kad nėra nieko geriau už lygų žemės paviršių, kuriuo labai patogu vaikščioti.
Tačiau tokiu atveju mes negalėtume gyventi tokioje plokščioje planetoje, nes... visas vanduo pasiskirstytų po dirvos paviršių, o aš ir tu atsidurtume daugiau nei dviejų kilometrų gylyje esančio vandenyno dugne.
Todėl geriau palikti tokį, koks yra: su kalnais ir lygumomis, kalvomis ir daubomis.

Pažvelkite į sušių nuotrauką gaublys.

Kodėl jis pilnas skirtingų spalvų?( Žemėlapyje žemė pažymėta žaliais atspalviais ir rudas.
– Pagalvokite, ką reiškia šios spalvos.
- Palyginkite vaizdus (4 skaidrės)
– Kokias paviršiaus formas matote?
- Pabandykite paaiškinti, kas tai yra. - Kodėl manai? paprastas vadinama lyguma?
- Paskaitykime apie juos vadovėlyje 76 puslapyje (5 skaidrių filmukas apie kalnų, įdubų, lygumų formavimąsi)
– Kas yra lyguma? (6 skaidrės)
– Ką galima rasti lygumose? (kalvos ir daubos)(7 skaidrės)

Išskirti butas Ir kalvotas lygumos. Jie pažymėti žemėlapyje žalias ir įsiterpęs šviesiai rudos spalvos.

Atsiverskite Rusijos žemėlapį vadovėlyje 90 puslapyje
- Žemėlapyje raskite lygumas. Pavadinkite juos.

Lygumos tik iš pirmo žvilgsnio atrodo plokščios (8 – 14 skaidrių) – lygumų skaidrės.

Pažiūrėkite į mūsų regiono teritoriją žemėlapyje (individualios kortelės)+(15 skaidrių)
– Ar mūsų regione yra lygumų? (Azovas – Kubos lyguma.)
Didžiąją dalį regiono teritorijos, esančios į šiaurę nuo Kubano upės, užima Azovo-Kubano lyguma. (16 skaidrės)
– Kaip įsivaizduoji kalvą?
(17 skaidrės)

Kalva – nedidelė kalva su apvalia viršūne ir švelniais arba stačiais šlaitais, ne aukštesnėje kaip 200 metrų virš aplinkinės teritorijos.

Paveikslėlyje matyti vietovės vaizdas: upė, tiltas per ją, kalva. Ant kalno auga ąžuolas. (18 skaidrių) - kalvotas reljefas. Kaip manai, kas yra daubos?. Lygumose yra ne tik pakilimų, bet ir įdubimų. Tokie sumažinimai yra
daubos

(19 skaidrės)
– Kaip jie susidaro?
Įdubos formavimasis prasideda nuo mažos duobės. Lydymosi ir lietaus vandenys jį nuplauna, o daubos dydis palaipsniui didėja. Gelbės gali būti seklios arba gilios. Upė ar upelis dažnai teka daubos dugnu. Jei daubos pakraščiuose yra daug žolių ir krūmų, tada ji virsta pelke.

Tarpeka – gili pailga dauba su stačiais šlaitais, nuplaunama lietaus ir sniego vandenų. Duobės neša žalą žmonėms, nes... Jie ardo viršutinį derlingą dirvožemio sluoksnį, keliai ir miestai kenčia nuo daubų..
Raskite vietas Rusijos žemėlapyje su tariama
rudas
- Ką jie reiškia?

Kalnai – tai žemės paviršiaus sritys, kurios smarkiai pakyla virš supančios teritorijos.
(21, 22, 23 skaidrės) Kalnai aukšti, vidutinio aukščio, žemi.
(24 skaidrės) Kalnas ir kalnas pakyla virš apylinkių. Jie turi tas pačias dalis:, pėda, nuolydis.

viršuje Kuo skiriasi kalvos ir kalnai?
(aukštyje)
- Perskaitykite tekstą 77 puslapyje. (po paveikslėliu)
- Kas yra padas? (skaityti)
– Kas yra pikas? (skaityti)
- Atidarykite Rusijos žemėlapį vadovėlyje 90 puslapyje – Ar Rusijoje yra kalnų? Pavadink.
(Uralo kalnai)
(25, 26, 27 skaidrė)
(individualios kortelės)+– Pažiūrėkite į mūsų regiono teritoriją žemėlapyje
(28 skaidrės) (- Ar yra kalnų?) Kaukazo kalnai

(29, 30, 31, 32 skaidrė)

Pagrindinis Kaukazo kalnų regionas yra Didysis Kaukazas (33 skaidrės) Grandiozinis kalnų pakilimas, susidedantis iš daugybės keterų. Artėjant prie Kaukazo kalnagūbrio dar už 200 km matosi Elbruso kontūrai (34, 35, 36 skaidrė)
Elbruso aukštis yra 5642 metrai. Tai aukščiausias kalnas Europoje.

Kaukazo valstybinis rezervatas yra pagrindinio Kaukazo kalnagūbrio šiauriniuose ir pietiniuose šlaituose. (37–45 skaidrė) Pagrindiniai jos tikslai – gamtosauga, populiacijos atkūrimas vertingos rūšys

gyvūnai ir paukščiai.

Už namų darbus nupieš mūsų krašto kalnus, kas atsimins, pasirašys jų vardus.

5. Praktinis darbas

Atidarykite darbaknyges į 32 puslapį, 2 užduotis – pažymėkite kalvos dalis. Puslapis 33. Nr. 3 Nubraižykite kalną ir parašykite jo dalis.

Egzaminas:

6. (46 skaidrės) Parodykite juos ant modelio (kalnų modelio).

Namų darbai: spausdintoje sąsiuvinio užduotyje Nr. 4 psl. 33, vadovėlyje 76-79 p.

7. Santrauka

(47 skaidrės) Horizontalus:
2. Didelė plokščio paviršiaus erdvė. (Paprastas)

4. Žemiausia kalvos dalis.

(Padas) Vertikalus:
1. Aukštis daugiau nei 200 metrų virš aplinkos. (kalnas)
3. Aukščiausia kalvos vieta (Vertex)

5. Vingiuotas, staigus reljefo nuosmukis

(Ravine)

– Ar kas nors žino aukščiausio pasaulio kalno pavadinimą?

Vaikinai, įkopsime į aukščiausią žemės viršukalnę - gražų ir nepasiekiamą Everesto kalną ir turėsime galimybę pažvelgti į savo žemę nuo „pasaulio stogo“! (vaizdo klipas)
Literatūra: Pamokoje naudojamas: vaizdajuostės „Pasaulio nacionaliniai parkai“ „Reader's Digest“ fragmentas; nuotraukos, nuotraukos iš elektroninės bibliotekos


vaizdinės priemonės
„Geografija 6-10“.
Mus supantis pasaulis.
Tema: Visata arba erdvė.
Tikslai:
suteikti pirminį supratimą apie Visatą, erdvę, Saulės svarbą gyvybei Žemėje. tobulinti mokinių kalbą;į gamtą plėtojant emocinį ir juslinį santykį su aplinkiniu pasauliu.
UUD susidarymas:
asmeninis: teigiamas požiūris į mokyklą ir edukacinę veiklą; žmogaus atsakomybės už bendrą planetos gyvybės gerovę suvokimas.

kognityvinis: veiklos algoritmų kūrimas kūrybinio ir ieškojimo pobūdžio problemoms spręsti;

Pamokos eiga
Pamokos etapas Turinys mokomoji medžiaga Mokytojo veikla Mokinių veikla FUUD
I. Organizacinis momentas. Žaidimas "Kaip tu gyveni?"
- Kaip tu gyveni? (kaip šita)
- Ar eini?
-Tu bėgsi?
- Na, ar tu miegi?
– Sėdi mokykloje prie stalo?
– Kokią pamoką turime išgyventi šiandien? Esu tikras, kad visi dirbsite kruopščiai ir pagalvosite patys. Ruošiasi dirbti. Ruošiasi dirbti. asmeninis: teigiamas požiūris į mokyklą ir edukacinę veiklą.
II. Pamokos temos ir tikslo nustatymas. Pagrindinių žinių atnaujinimas. („Aš žinau“.)
– Klausytis eilėraščių ištraukų. Kas juose pagrindinis veikėjas?
Gerai, kad vėl vasara
Saulė vėl aukštai
Kad vanduo tvenkinyje būtų šildomas,
Kaip šviežias pienas.
Vasara įsibėgėjo kaip saulė,
Šviečia, šviečia
Vasara!
Apsirengęs ryškiomis spalvomis,
Sušildyta kaitrios saulės.
– Kokia Saulės reikšmė gyvybei Žemėje?
Tikslo nustatymas.
- Pažiūrėk į p. 8–9 vadovėlyje ir pasakykite, ko šiandien norime išmokti klasėje?
– Taip, šiandien kalbėsime apie Saulę, sužinosime ką nors įdomaus apie Saulės sistemą, Visatą ir kosmosą. Kvietimas apmąstymams.
Pamokos temos apibrėžimas ir pagrindimas yra edukacinis: analizuokite objektus, išryškindami esminius požymius ir darykite apibendrinimus, formuluokite paprastas išvadas;
komunikabilus: formuluoti savo nuomone ir poziciją teiginiuose, konstruoti partneriui suprantamus teiginius;
III.Darbas pamokos tema.
1. Problemos pareiškimas.
Visata – kaimas, įlieti (rusiška reikšmė).
Kokie pokyčiai įvyks Žemėje, jei nebus saulės? Kodėl?
- Prisiminkite, kaip bijojo gyvūnai K. I. Chukovskio pasakoje, kai „krokodilas prarijo saulę danguje“.
- Kodėl tu išsigandai?
– Ar žinai, kad saulė yra žvaigždė?
-Saulė yra didžiulis karštas kamuolys, šviečiantis kūnas yra žvaigždė. Ši žvaigždė matoma dienos metu. Saulės spinduliai į Žemę atneša šviesą ir šilumą. Visi gyvi dalykai siekia Saulę. Kada galime tai stebėti?
- Vaikinai, jei Saulė yra didžiulis rutulys, tai kodėl mes jį matome ne itin didelį?
Darbas su šaltiniais.
2. Darbas iš vadovėlio (p. 8–9).
a) Kokie piešiniai įrodo, kad Saulė yra karštas kamuolys?
– Kuris paveikslas paaiškina, kodėl Saulę matome mažą?
– Ką galite pasakyti apie lėktuvo dydį, aukštai danguje skrendantį paukštį?
Pasirinkite teisingą atsakymą:
Saulė yra... 1. Žvaigždė.
2. Planeta.
3. Palydovas.
– Kodėl žvaigždės, kurias matome naktį, mums atrodo labai mažos?
– Kokių spalvų žvaigždes matėte? (Geltona, raudona, mėlyna.)
– Plika akimi, tai yra, be teleskopo, savo šiauriniame pusrutulyje matome 3000 žvaigždžių.
b) saulės sistema. IKT naudojimas.
– Ar mūsų Žemė yra žvaigždė? (Ne, planeta.)
- O Luna, kas tai? (Palydovas.) Kvietimas apmąstyti.
Hipotezių siūlymas, darbas su vadovėliu – probleminių situacijų sprendimas. kognityvinis: analizuoti objektus, išryškinant esminius požymius ir daryti apibendrinimus, formuluoti paprastas išvadas;
komunikabilus: teiginiuose suformuluokite savo nuomonę ir poziciją, konstruokite partneriui suprantamus teiginius; reglamentuojantis: formuoti ir ugdyti gebėjimus suprasti mokytojo mokomojoje medžiagoje nurodytas veiksmų gaires;
V. Dinaminė pauzė. Mėnulis plaukioja danguje. (Pasukite į kairę ir į dešinę.)
Ji pateko į debesis.
Vienas, du, trys, keturi, penki – (plojo rankomis.)
Ar galime pasiekti mėnulį? (Rankas aukštyn.)
Šeši, septyni, aštuoni, devyni, dešimt – Ploja virš galvos.) Ir nuleiskite svorį. (Nuleidžia rankas.)
Dešimt, devyni, aštuoni, septyni – (Eina vietoje.)
Kad mėnulis šviestų visiems. (Tyliai atsisėskite.) Judesių demonstravimas Judesių atlikimas
VI Darbas su pamokos tema. (tęsinys)
Nustatykite papildomą objektą (p. 9).
Marsas, Saulė, Žemė.
Mėnulis, Marsas, Žemė.
- Įrodyk.
– Kurios planetos gauna daugiau šilumos iš Saulės? Kodėl?
– Kokie dar yra kosminiai kūnai?
3. Darbas iš sąsiuvinio (p. 10, 8, 9 užduotys).
Mokiniai užduotį atlieka savarankiškai, o mokytojas patikrina ir paprašo teisingai užduotį atlikusių mokinių paaiškinti jos neatlikusiems. Darbas su vadovėliu.
reglamentuojantis: formuoti ir ugdyti gebėjimus suprasti mokytojo mokomojoje medžiagoje nurodytas veiksmų gaires;
VII.Atspindžiai.
Pamokos santrauka. Savęs ir veiklos vertinimas Įvertinkite save sėkmės laiptais savaitiniuose dienoraščiuose. Saikingumas
Savigarba ir korekcija.
komunikabilus: teiginiuose suformuluokite savo nuomonę ir poziciją
asmeninis: teigiamas požiūris į mokyklą ir edukacinę veiklą;

    Bet tokiu atveju mes negalėtume gyventi plokščioje planetoje, nes visas vanduo pasiskirstytų po dirvožemio paviršių ir mes su mumis atsidurtume vandenyno dugne daugiau nei dviejų kilometrų gylyje.

    Lyguma yra plokščias žemės paviršiaus plotas, užimantis didelis plotas ir turintys nedidelius aukščio skirtumus. Yra plokščių lygumų ir kalvotų lygumų. Žemėlapyje jie pažymėti žalia spalva ( Vakarų Sibiro lyguma) ir įsiterpia šviesiai ruda spalva (Rytų Europos lyguma). Raskite juos savo žemėlapyje.

    Kadaise, priešistoriniais laikais, vietoje lygumos galėjo iškilti kalnai. Tada per daugybę milijonų metų kalnai buvo sunaikinti dėl žemės drebėjimų, vėjo, vandens ir liko tik nedideli pakilimai.

    Neįmanoma nepaminėti didžiojo apledėjimo eros. Anksčiau mūsų šalis iki pat Pietų Uralo buvo padengta ledu. Tada ištirpo ledynai. Didžiulių kelių kilometrų ledo luitų slydimas lėmė žemės paviršiaus pokyčius. Būtent taip iškilo Valdai kalvos.

    Peržiūrėkite mūsų vietovės žemėlapį.

    Dabar jūs žinote lygumų ir kalvų pavadinimą.

    Nustatykite mūsų srities paviršiaus formą.

    Kas yra tarpeklis?

    Įduba – gili, pailga stačiais šlaitais rėva, nuplaunama lietaus ir sniego vandenų. Miško stepių ir stepių regionuose kritulių yra labai mažai, jie iškrenta labai netolygiai. Ten, kur natūrali žolinė augmenija palei upes sunaikinama retų, bet stiprių liūčių metu arba sparčiai pavasarį tirpstant sniegui, šlaituose besikaupiančios vandens srovės jas pjauna ir suformuoja gilias, sparčiai augančias daubas. Grioviai išjungia didelius laukų ir ganyklų plotus. Nuo daubų kenčia ir keliai bei miestai, esantys ant aukštų upių krantų.

    Iš senovinių knygų žinoma, kad XIV amžiaus pradžioje Toržoko mieste dėl smarkių liūčių per valandą susiformavusi dauba nuo žemės paviršiaus nugriovė keletą pastatų.

    Rusijos žemėlapyje raskite vietas su ryškia ruda spalva.

    Ką reiškia ši spalva?

    Kas yra kalnai?

    Kalnai – tai žemės paviršiaus sritys, kurios smarkiai pakyla virš supančios teritorijos.

    Kuo skiriasi kalvos ir kalnai? IR

    Apsvarstykite mūsų regiono teritoriją.

    Ar yra kalnai?

    Apie kuriuos iš jų esate girdėję, gal lankėtės, papasakokite.

    Ar kalnų viršūnės padengtos sniegu? Kodėl?

    Kokius snieguotus kalnus galite įvardyti?

    Raskite juos Rusijos žemėlapyje.

    Perskaitykite tekstą (p. 78-79).

    Padėkite Seryozhai išsiaiškinti, su kokiais skaičiais pavaizduota vaga, kalva, kalnas.

    III. Pamokos santrauka.

Peržiūrėkite dokumento turinį
"Žemės paviršiaus formos"

ŽEMĖS PAVIRŠIAUS FORMOS

Žinokite: tyrinėti Žemės paviršiaus ir gimtosios žemės formas; išmokti atpažinti įvairias paviršiaus formas iš žemėlapio.

Įranga: fizinis Rusijos ir jos regiono žemėlapis, atlasai, kalnų, kalvų, lygumų, daubų nuotraukos.

Judėtipamoka

aš. Žemės paviršiaus formos.

Pokalbis.

Kiek iš jūsų kada nors ilgą laiką ėjote į kalną?

    kaip jautėtės?

    ko labiausiai norejai?

    Tikriausiai manėte, kad nėra nieko geriau už lygų Žemės paviršių, kuriuo labai patogu vaikščioti.

Bet tokiu atveju mes negalėtume gyventi plokščioje planetoje, nes visas vanduo pasiskirstytų po dirvožemio paviršių ir mes su mumis atsidurtume vandenyno dugne daugiau nei dviejų kilometrų gylyje.

Todėl geriau palikti tokį, koks yra, su kalnais ir lygumomis, kalvomis ir daubomis.

Pažiūrėkite į žemės vaizdą pusrutulių žemėlapyje.

Kodėl ji spalvinga? skirtingos spalvos?

Žemėlapyje žemė pažymėta žaliais ir rudais atspalviais.

Pagalvokite, ką reiškia šios spalvos.

Žemės paviršius gali būti plokščias arba kalnuotas.

Mokytojo pasakojimas su pokalbio elementais.

Lyguma yra plokščias žemės paviršiaus plotas, užimantis didelį plotą ir turintis nedidelius aukščio skirtumus. Yra plokščių lygumų ir kalvotų lygumų. Žemėlapyje jie pažymėti žalia spalva (Vakarų Sibiro lyguma) ir susikerta su šviesiai ruda (Rytų Europos lyguma). Raskite juos savo žemėlapyje.

Lygumos atrodo plokščios tik iš pirmo žvilgsnio.

Pavyzdžiui, ant Valdų kalvų yra kalvos ir gūbriai. Kaip atsirado šios nelygios lygumos?

Kadaise, priešistoriniais laikais, vietoje lygumos galėjo iškilti kalnai. Tada per daugelį milijonų metų kalnus sunaikino žemės drebėjimai, vėjas ir vanduo, todėl liko tik nedideli pakilimai.

Neįmanoma nepaminėti didžiojo apledėjimo eros. Anksčiau mūsų šalis iki pat Pietų Uralo buvo padengta ledu. Tada ištirpo ledynai. Didžiulių kelių kilometrų ledo luitų slydimas lėmė žemės paviršiaus pokyčius. Taip iškilo Valdajų kalvos.

Kaip įsivaizduoji kalvą?

Kalva yra nedidelė kalva su apvalia viršūne ir švelniais arba stačiais šlaitais.

    Peržiūrėkite mūsų vietovės žemėlapį.

    Dabar jūs žinote lygumų ir kalvų pavadinimą.

    Nustatykite mūsų srities paviršiaus formą.

Ar pastebėjote, kad regione yra daubų?

Kas yra tarpeklis?

Įduba – gili, pailga stačiais šlaitais rėva, nuplaunama lietaus ir sniego vandenų. Miško stepių ir stepių regionuose kritulių yra labai mažai, jie iškrenta labai netolygiai. Ten, kur natūrali žolinė augmenija palei upes sunaikinama retų, bet stiprių liūčių metu arba sparčiai pavasarį tirpstant sniegui, šlaituose besikaupiančios vandens srovės jas pjauna ir suformuoja gilias, sparčiai augančias daubas. Grioviai išjungia didelius laukų ir ganyklų plotus. Nuo daubų kenčia ir keliai bei miestai, esantys ant aukštų upių krantų.

Iš senovinių knygų žinoma, kad XIV amžiaus pradžioje Toržoko mieste dėl smarkios liūties per valandą susiformavusi dauba nuo žemės paviršiaus nugriovė kelis pastatus.

Rusijos žemėlapyje raskite vietas su ryškia ruda spalva.

    Ką reiškia ši spalva?

    Kas yra kalnai?

Kalnai – tai žemės paviršiaus sritys, kurios smarkiai pakyla virš supančios teritorijos.

    Kuo skiriasi kalvos ir kalnai? IR

    Apsvarstykite mūsų regiono teritoriją.

    Ar yra kalnai?

Apie kuriuos iš jų esate girdėję, gal lankėtės, papasakokite.

    Ar kalnų viršūnės padengtos sniegu? Kodėl?

    Kokius snieguotus kalnus galite įvardyti?

    Raskite juos Rusijos žemėlapyje.

P. Darbas iš vadovėlio, p. 78-in1.

    Perskaitykite tekstą (p. 78-79).

Kokie yra kalvos ir kalno panašumai ir skirtumai?

Padėkite Seryozha išsiaiškinti, kurie skaičiai reiškia daubą, kalvą, kalną.

III. Pamokos santrauka.

Kokias Žemės paviršiaus formas atpažinote?

Namų darbai: vadovėlis p. 78-81; darbo knyga

kiti pristatymai apie reljefą

„Horizonto linija“ - Žemė yra rutulio formos. Nustatykite pamokos temą. Kodėl Žemėje egzistuoja horizontas? Kylant aukštyn horizonto linija didėja. Ar įmanoma pasiekti horizonto liniją? Kurioje srityje geriau matyti horizontą? Jūs negalite pasiekti horizonto. Geriau žiūrėti į horizonto liniją atviros zonosŽemės paviršių.

„Žemės forma“ - Autorius: Kuskova E.A. Horizonto pusės. savivaldybės ugdymo įstaiga „Eureka-plėtra“ vidurinė mokykla. Žemė yra disko formos. Aristotelis. Nusileiskite ant trijų dramblių. Tai reiškia, kad Žemėje yra kažkoks žmogaus akiai nematomas vingis. (Mus supantis pasaulis – 3 klasė). Žemė šiaurės tautų akimis. Tokį šešėlį gali suteikti tik apvalus daiktas. Horizonto pusės:

„Plains“ – pasirinkite geometrinę figūrą (ar figūras), atitinkančią jūsų atsakymą. Testas tema „Žemės paviršiaus formos“. Nupieškite savo bandymo lapą. Darbo autorius: mokytojas pradines klases Savivaldybės ugdymo įstaiga „Vidurinės mokyklos g. Lauko pievų lyguma. Atidžiai perskaitykite klausimą. Edukacinis kompleksas „Rusijos mokykla“. 3. Per kokią teritoriją teka Obės upė?

„Vulkanai“ – Vulkanas yra „ugnį alsuojantis“ kalnas. Čegarnova A.M. Pervomaiškių rajono Belių vidurinės mokyklos biologijos mokytojas. Vezuvijaus išsiveržimas. Išsiveržimai visiškai sustojo. Žemės plokščių ribos. Užgesęs ugnikalnis. Magma yra išlydyta mantijos medžiaga. Palyginkite ugnikalnių ir plokščių vietas. Vulkanai. Skydo ugnikalnis. Ventiliacijos anga yra kanalas magmai išeiti iš kameros.

„Žemės oro apvalkalas“ - atmosfera. Kur pritaikomos žinios apie klimatą? Plunksniniai debesys. Oro apvalkalo storis yra 2000 km. Atmosfera yra dujų mišinys. Cumulus – lietaus debesys. Atmosferos storis. Azotas – 78 % Deguonis – 21 % Kitos dujos – 1 % ( anglies dvideginio, vandens garai ir kt.). Didėjant aukščiui, temperatūra apatiniame atmosferos sluoksnyje sumažėja 6 laipsniais vienam kilometrui.